Minerálna izolácia ISOVER

Overené našimi zákazníkmi

 • okamžité plnenie objednávky s osobným dovozom na druhý deň
  HOTEL ĎUMBIER Brezno
 • Super komunikacia, velmi rychle dodanie.max spokojnost
  Overený zákazník
 • dobra komunikacia zo strany predajcu a synchronizacia s dopravou. ferova cena. z mojej strany spokojnost.
  a.s.
 • výborná osobná komunikácia s predajcom, ktorý je ochotný aj poradiť
  wigan181
 • Dobrý tovar za rozumnú cenu. Vôbec nevadí, že bol vyrobený v Poľsku. Je kvalitný. A taký by sa mal aj dovážať na Slovensko.
  Asi nič. Možno by bolo dobré, keby poradili zákazníkovi aj po telefóne. Hlavne domácim kutilom.
  Nakupoval som prvý krát. Ak budem niečo potrebovať, určite nakúpim v tomto obchode.
  daniel

Minerálna vlna (vata) sa používa v stavebníctve ako tepelná izolácia, zvuková izolácia a požiarna izolácia. Výrobky z minerálnej vlny(vaty) môžu byť zo sklenej vlny alebo z kamennej (čadičovej) vlny. Minerálnou vlnou sa izolujú kontaktné fasády, šikmé strechy, vnútorné priečky a predsadené steny, obvodové steny, stropy i ploché strechy.

Kontaktná fasáda 

Používajú sa výrobky z čadičovej vlny s pozdĺžnou orientáciou vlákna, s kolmou orientáciou vlákna a Isover ako novinku na trh uviedol Isover Clima 034 G3 zo sklených vlákien. Minerálna izolácia fasády sa realizuje lepením, kotvením kotvami s oceľovým klincom alebo skrutkou. na povrch sa aplikuje stierka so sklotextilnou armovacou sieťkou. Tenkovrstvé omietky sa používajú silikátové alebo silikónové a ich kombinácie pre zachovanie paropriepustnosti, ktorou sa samotná izolácia z minerálnej vlny vyznačuje.

Názov izolácieSúčiniteľ tepelnej vodivosti λ(W/m.K)

Rozmer dosky

(mm)

typ minerálnej izolácie

odporúčaná hrúbka STN730540 R=4,4-6,5 m2K/W

použitie
Isover CLIMA 034 G3 (novinka! o 50% ľahšia)0,0341200x600sklená vlna15-22cmkontaktná fasáda
Isover TF PROFI0,0361000x600čadičová vlna 16-24cmkontaktná fasáda
Isover TF HOBBY0,0351000x600čadičová vlna16-23cmkontaktná fasáda
Isover NF 3330,0411000x333čadičová vlna18-27cmkontaktná fasáda

 

 

Zateplenie šikmých striech a stropov

Dôležitou časťou zateplenia stavby, kde môžu vznikať najväčšie straty tepla, sú šikmé strechy a stropy. Minerálna izolácia sa používa ako izolácia medzi krokvy a pod krokvy do roštu a je potrebné ju chrániť vhodnými parozábranami a podstrešnými paropriepustnými poistnými fóliami. Zabráni sa tým navlhnutiu izolácie a tým znehodnoteniu ich tepelnoizolačných vlastností. Dôležitá je tiež vzduchotesnosť konštrukcie strechy, ktorá je závislá na dokonalom utesnení parotesnej vrstvy v spojoch tak i v napojení na okolité konštrukcie (štítová stena, okná dvere a prestupy). Pri navrhovaní skladby je potrebné zohľadňovať aj fázový posun konštrukcie, aby sa hlavne v lete zabránilo prehrievaniu stavby. Významnú úlohu zohráva aj hľadisko tlmenia hluku a požiarna odolnosť. Pre zateplenie povalových priestorov a na vytvorenie pochôdznej podlahy má Isover systém STEPCROSS (kríž, trám, izolácia, fólia).

Produkty pre šikmé strechy:

Isover Domo, ISOVER Domo Plus, ISOVER Orsik, ISOVER Unirol Profi, ISOVER Unirol Plus, ISOVER Multimax 030

Izolácia priečok a predsadených stien

Funkcia minerálnych izolácií v priečkach a predsadených stenách má tri dôležité funkcie: 1) akustická izolácia 2) tepelná izolácia 3) požiarna izolácia.

Produkty pre izoláciu priečok a predsadených stien: ISOVER Akuplat, ISOVER Aku, ISOVER Piano, ISOVER Merino, ISOVER Orset, ISOVER Akusik platte

Izolácia podláh

Izolácie podláh má za úlohu zlepšenie respektíve vytvorenie kročajovej a vzduchovej nepriezvučnosti plávajúcich podláh. Pre dokonalé izolovanie plávajúcich podláh je treba použiť okrajové podlahové pásiky na vytvorenie dilatácie medzi poterovou doskou a zvislou konštrukciou (stenou). Používame čadičové minerálne izolácie:

 ISOVER N, ISOVER T-N, ISOVER T-P  a pásiky ISOVER N/P

Izolácia podhľadov a stropov

Na odizolovanie stropov nad nevykurovaným suterénom (pivničné a garážové priestory) alebo stropy pod nevykurovaným podkrovím sa používajú dosky z čadičovej vlny, ktoré majú jednostranne po obvode zrezané hrany pod uhlom 45°. 

ISOVER NF 333 V

Izolácia povalových priestorov

Systém ISOVER STEPCROSS je systémové riešenie zateplenia povalového priestoru bez výrazného zaťaženia existujúceho, najmä staršieho dreveného stropu so zachovaním jeho pochôdznosti. V systéme sú použité trámy a kríže z EPS polystyrénu, vhodnou parobrzdou Isover Vario KM Duplex resp. Isover Vario Xtra a výplňovej izolácie Isover UNI alebo Isover Unirol Profi 

Zateplenie plochých striech

Na vytvorenie zvukovej tepelnej a požiarnej izolácie v skladbe pochých striech sa používajú dosky z čadičovej vlny. Niektoré typy sú vhodné ako spodná vrstva a niektoré ako horná vrstva dvojvrstvovej skladbe izolácie striech. 

Produkty : ISOVER LAM 30, ISOVER LAM 50, ISOVER P, ISOVER R, ISOVER T-i, ISOVER T, ISOVER S-i, ISOVER S 

Zateplenie odvetraných fasád

Izolácie odvetraných fasád plnia viaceré funkcie v konštrukcii. Tepelnoizolačnú, akustickú a požiarnu. Pri odvetraných fasádach sa používajú väčšinou izolačné dosky z čadičovej vlny, niektoré sú doplnené s polepom z čiernej netkanej textílie.

Produkty: ISOVER Topsil, ISOVER Maxil, ISOVER FDPL, ISOVER Fassil, ISOVER Uni, ISOVER Super-vent plus, ISOVER FDPL SV, ISOVER Fassil NT

Izolácie drevostavieb

Pre drevodomy sú určené hlavne dosky z čadičovej vlny Isover WOODSIL. Vďaka svojim tepelným, akustickým a požiarnym vlastnostiam sú ideáne pre vnútorné a vonkajšie steny drevostavieb. Sú špeciálne rozmerovo upravené pre drevostavby. Dôležité je mať navrhntú správnu skladbu drevokonštrukcie so zohľadnením hrúbok izolácie, rozmiestnením parozábran a paropriepustných fólií. 

Produkty: ISOVER woodsil, ISOVER Multi-kombi holzrahmenfilz


OdporÚČanÉ hrÚbky tepelnej izolácie Isover

Zobrazuje sa 1 - 24 z 44 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)