PUREN - PIR izolačné dosky z tvrdej peny

Overené našimi zákazníkmi

 • výborná spolupráca
  Overený zákazník
 • Rýchlosť vybavenia
  Overený zákazník
 • pružnosť
  Overený zákazník
 • Perfektná komunikácia a vychádzanie v ústrety zákazníkovy.
  Overený zákazník
 • o stave objednávky som bol neustále informovaný
  Overený zákazník

Izolačné dosky z tvrdej polyuretánovej peny PUREN PIR sú najlepším izolačným materiálom v ponuke pre stavebníctvo. Ich súčiniteľ tepelnej vodivosti λ sa pohybuje od 0,022 a ž do 0,026 W/m.K pri materiáloch pre šikmé a ploché strechy a  0,025-0,027 W/m.K pri kontaktných fasádnych izoláciách.

Materiál PIR je tvorený kombináciou uretánových a isokyanurátových väzieb, zatiaľ čo PUR obsahuje predovšetkým uretanové väzby. Na rozdiel od materiálu PUR sa pri výrobe PIR uplatňujú okrem prebytočného izokyanátu tiež polyesterové polyoly, ktoré zapadajú do jeho prstencovej štruktúry.

1) Nadkrokvové izolácie (šikmé strechy):

Doska je určená pre stavebné tepelné izolácie šikmých striech so zateplením nad krokvami. Doska sa kotví skrutkami cez kontralať do krokiev. Dosky sú podľa svojej skladby určené pod krytiny skladané i celoplošné, s požiadavkou na zvýšenú vodotesnosť podstrešia  alebo pod plechovú falcovanú krytinu. 

Pre rôzne možnosti použitia krytín a zvýraznenia krovu  sa využíva pri zatepľovaní striech drevodomov, kde je často požiadavka použitia nadkrokvovej izolácie, aby vynikol krokvový systém a drevené nadkrokvové podhľady.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pir šikmá strecha

 

2) PIR-izolácie pre ploché strechy 

Dosky sú určené pre stavebné tepelné izolácie plochých a šikmých striech pripevnených k stavebnej konštrukcii mechanickým kotvením, lepením horúcim asfaltom alebo studeným asfaltovým lepidlom, polyuretánovým lepidlom alebo zaťažením kamenivom, dlažbou. Nie je nutná separačná vrstva mezi PIR izoláciou a hydroizoláciou. Doska môže byť celoplošne i bodovo mechanicky zaťažená.

3) PIR-izolácie pre podlahy

BauderPIR B je tepelnoizolačný materiál vyrobený z tuhej PU peny s obojstrannou hliníkovou povrchovou úpravou a dodatočným špeciálnym lakovaním (odolným voči zásadám). Tieto dosky sú mimoriadne vhodné na izoláciu podláh, pri ktorých sa musí dodržať minimálna výška zabudovania. Napriek malým hrúbkam zabudovanej izolácie sa dosiahne vynikajúci tepelnoizolačný výkon. BauderPIR B je možné použiť v každom prípade, keď treba vyriešiť tepelnú izoláciu podlahy - napr. v podlahách s podlahovým kúrením alebo bez neho, ako aj v miestnostiach orientovaných k vonkajšiemu vzduchu, zemine alebo nevykurovanej pivnici.

Ponuka zahŕňa produkty firiem PUREN a BAUDER.

Pri zachovaní rovnakého izolačného účinku je izolačná vrstva až o 40% tenšia ako u konvenčných izolačných hmôt. 

Zobrazuje sa 1 - 12 z 12 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)