PUREN - PIR izolačné dosky z tvrdej peny

Overené našimi zákazníkmi

 • pohotová reakcia na požiadavky
  Overený zákazník
 • Rýchla promptná reakcia, ústretový prístup a snaha o maximálne spokojného klienta. Odporúčam.
  Overený zákazník
 • Lacno
  Rýchlo
  Overený zákazník
 • Rychle a ferove jednanie, spokojnost
  Overený zákazník
 • O.K
  Overený zákazník

Izolačné dosky z tvrdej polyuretánovej peny PUREN PIR sú najlepším izolačným materiálom v ponuke pre stavebníctvo. Ich súčiniteľ tepelnej vodivosti λ sa pohybuje od 0,022 a ž do 0,026 W/m.K pri materiáloch pre šikmé a ploché strechy a  0,025-0,027 W/m.K pri kontaktných fasádnych izoláciách.

Materiál PIR je tvorený kombináciou uretánových a isokyanurátových väzieb, zatiaľ čo PUR obsahuje predovšetkým uretanové väzby. Na rozdiel od materiálu PUR sa pri výrobe PIR uplatňujú okrem prebytočného izokyanátu tiež polyesterové polyoly, ktoré zapadajú do jeho prstencovej štruktúry.

1) Nadkrokvové izolácie (šikmé strechy):

Doska je určená pre stavebné tepelné izolácie šikmých striech so zateplením nad krokvami. Doska sa kotví skrutkami cez kontralať do krokiev. Dosky sú podľa svojej skladby určené pod krytiny skladané i celoplošné, s požiadavkou na zvýšenú vodotesnosť podstrešia PH 3 stup. Tr. B. alebo pod plechovú falcovanú krytinu. 

Pre rôzne možnosti použitia krytín a zvýraznenia krovu  sa využíva pri zatepľovaní striech drevodomov, kde je často požiadavka použitia nadkrokvovej izolácie, aby vynikol krokvový systém a drevené nadkrokvové podhľady.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pir šikmá strecha

2) Obvodové steny (kontaktná fasáda):

Fasádne izolačné dosky z PIR polyuretánovej peny s vynikájúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Špeciálne vyvinutý na zateplenie fasád kontaktným spôsobom ako súčasť ETICS.

purenotherm.jpg

 3) PIR-izolácie pre ploché strechy 

Dosky sú určené pre stavebné tepelné izolácie plochých a šikmých striech pripevnených k stavebnej konštrukcii mechanickým kotvením, lepením horúcim asfaltom alebo studeným asfaltovým lepidlom, polyuretánovým lepidlom alebo zaťažením kamenivom, dlažbou. Nie je nutná separačná vrstva mezi PIR izoláciou a hydroizoláciou. Doska môže byť celoplošne i bodovo mechanicky zaťažená.

Ponuka zahŕňa ako PUR/PIR-produkty bez i s krycími vrstvami, tak i výrobky požiarnej triedy B2 (normálne vzplanuteľný) a B1 (ťažko vzplanuteľný) napríklad podľa novej európskej klasifikácii protipožiarna trieda "C“.

Pri zachovaní rovnakého izolačného účinku je izolačná vrstva až o 40% tenšia ako u konvenčných izolačných hmôt. 

Zobrazuje sa 1 - 6 z 6 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)