PUREN - PIR izolačné dosky z tvrdej peny

Overené našimi zákazníkmi

 • vsetko OK
  Maroš
 • Platil som cez učet, mali sme rovnaku banku, tak peniaze rýchlo nabehli na účet stavebnín. V stredu som zaplatil izoláciu a vo štvrtok som už nakladal. Komunikácia super jednanie tiež zabezpečenie izolácie veľmi rýchle. Dodanie som si zabezpečil sám. Ďakujem
  Overený zákazník
 • Rychle dorucenie! Tovar skladom. Super
  Overený zákazník
 • Kúpa polystyrenu EPS 150 S (podlahovy). Cena dobrá.
  Predajca je ústretový, spoľahlivý a vie odborné poradiť.
  Celkovo som spokojný.
  magnos
 • výborná cena
  dlhá dodacia lehota, tovar bol na objednávku
  Overený zákazník

Ceny - vyžiadajte si cenovú ponuku mailom!!! e-mail: obchod@vasestavebniny.sk

Izolačné dosky z tvrdej polyuretánovej peny PIR sú najlepším izolačným materiálom v ponuke pre stavebníctvo. Výrobný program firmy PUREN zahrňa systémy pre šikmú strechu, plochú strechu, fasády ale i špeciálne výrobky pre zelené strechy na ochranu stavieb a sanácií striech. 

Materiál PIR je tvorený kombináciou uretánových a isokyanurátových väzieb, zatiaľ čo PUR obsahuje predovšetkým uretanové väzby. Na rozdiel od materiálu PUR sa pri výrobe PIR uplatňujú okrem prebytočného izokyanátu tiež polyesterové polyoly, ktoré zapadajú do jeho prstencovej štruktúry.

1) Nadkrokvové izolácie (šikmé strechy):

Doska je určená pre stavebné tepelné izolácie šikmých striech so zateplením nad krokvami. Doska sa kotví skrutkami cez kontralať do krokiev. Dosky sú podľa svojej skladby určené pod krytiny skladané i celoplošné, s požiadavkou na zvýšenú vodotesnosť podstrešia PH 3 stup. Tr. B. alebo pod plechovú falcovanú krytinu. 

Pre rôzne možnosti použitia krytín a zvýraznenia krovu  sa využíva pri zatepľovaní striech drevodomov, kde je často požiadavka použitia nadkrokvovej izolácie, aby vynikol krokvový systém a drevené nadkrokvové podhľady.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pir šikmá strecha

2) Obvodové steny (kontaktná fasáda):

Fasádne izolačné dosky z PIR polyuretánovej peny s vynikájúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Špeciálne vyvinutý na zateplenie fasád kontaktným spôsobom ako súčasť ETICS.

purenotherm.jpg

 3) PIR-izolácie pre ploché strechy 

Dosky sú určené pre stavebné tepelné izolácie plochých a šikmých striech pripevnených k stavebnej konštrukcii mechanickým kotvením, lepením horúcim asfaltom alebo studeným asfaltovým lepidlom, polyuretánovým lepidlom alebo zaťažením kamenivom, dlažbou. Nie je nutná separačná vrstva mezi PIR izoláciou a hydroizoláciou. Doska môže byť celoplošne i bodovo mechanicky zaťažená.

Ponuka zahŕňa ako PUR/PIR-produkty bez i s krycími vrstvami, tak i výrobky požiarnej triedy B2 (normálne vzplanuteľný) a B1 (ťažko vzplanuteľný) napríklad podľa novej európskej klasifikácii protipožiarna trieda "C“.

Pri zachovaní rovnakého izolačného účinku je izolačná vrstva až o 40% tenšia ako u konvenčných izolačných hmôt. 

Zobrazuje sa 1 - 8 z 8 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)