Skladba zateplovacieho systému webertherm:

webertherm leparm + fasádny polystyrén + hmoždinky + podkladný náter weber 700 + tenkovrstvá omietka weberpas

EJOTHERM STR U 2G skrutkovacia tanierová hmoždinka, pre kotvenie do všetkých murív (Kategória použitia: A,B,C,D,E). 

Univerzálna hmoždinka pre zápustnú a povrchovú montáž.

ECO-DRIVE W 8 s oceľovou skrutkou - hmoždinka pre zápustnú montáž MW už od dĺžky 150 mm až do 430 mmeco drive W 8.jpgedst-edst-w.jpg

PUREN - PIR izolačné dosky z tvrdej peny

Overené našimi zákazníkmi

 • Rýchlosť vybavenia
  Overený zákazník
 • pružnosť
  Overený zákazník
 • Perfektná komunikácia a vychádzanie v ústrety zákazníkovy.
  Overený zákazník
 • o stave objednávky som bol neustále informovaný
  Overený zákazník
 • ochotni
  rychle dorucenie
  cena sa dala najst aj lepsia, avsak inde by som musel cakat
  Overený zákazník

Izolačné dosky z tvrdej polyuretánovej peny PUREN PIR sú najlepším izolačným materiálom v ponuke pre stavebníctvo. Ich súčiniteľ tepelnej vodivosti λ sa pohybuje od 0,022 a ž do 0,026 W/m.K pri materiáloch pre šikmé a ploché strechy a  0,025-0,027 W/m.K pri kontaktných fasádnych izoláciách.

Materiál PIR je tvorený kombináciou uretánových a isokyanurátových väzieb, zatiaľ čo PUR obsahuje predovšetkým uretanové väzby. Na rozdiel od materiálu PUR sa pri výrobe PIR uplatňujú okrem prebytočného izokyanátu tiež polyesterové polyoly, ktoré zapadajú do jeho prstencovej štruktúry.

1) Nadkrokvové izolácie (šikmé strechy):

Doska je určená pre stavebné tepelné izolácie šikmých striech so zateplením nad krokvami. Doska sa kotví skrutkami cez kontralať do krokiev. Dosky sú podľa svojej skladby určené pod krytiny skladané i celoplošné, s požiadavkou na zvýšenú vodotesnosť podstrešia PH 3 stup. Tr. B. alebo pod plechovú falcovanú krytinu. 

Pre rôzne možnosti použitia krytín a zvýraznenia krovu  sa využíva pri zatepľovaní striech drevodomov, kde je často požiadavka použitia nadkrokvovej izolácie, aby vynikol krokvový systém a drevené nadkrokvové podhľady.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pir šikmá strecha

 

2) PIR-izolácie pre ploché strechy 

Dosky sú určené pre stavebné tepelné izolácie plochých a šikmých striech pripevnených k stavebnej konštrukcii mechanickým kotvením, lepením horúcim asfaltom alebo studeným asfaltovým lepidlom, polyuretánovým lepidlom alebo zaťažením kamenivom, dlažbou. Nie je nutná separačná vrstva mezi PIR izoláciou a hydroizoláciou. Doska môže byť celoplošne i bodovo mechanicky zaťažená.

Ponuka zahŕňa ako PUR/PIR-produkty bez i s krycími vrstvami, tak i výrobky požiarnej triedy B2 (normálne vzplanuteľný) a B1 (ťažko vzplanuteľný) napríklad podľa novej európskej klasifikácii protipožiarna trieda "C“.

Pri zachovaní rovnakého izolačného účinku je izolačná vrstva až o 40% tenšia ako u konvenčných izolačných hmôt. 

Zobrazuje sa 1 - 8 z 8 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)