Zatepľovacie systémy - kontaktné fasády

Overené našimi zákazníkmi

 • presne a rýchle dorucenie, promtná reakcia na poziadavku
  Rado
 • Super rýchle jednanie ochota pri dodaní aj podlimitného mnozstva.Dakujem MH Brezno
  Overený zákazník
 • dobrá komunikatívnosť,rady
  Ján
 • okamžité plnenie objednávky s osobným dovozom na druhý deň
  HOTEL ĎUMBIER Brezno
 • Super komunikacia, velmi rychle dodanie.max spokojnost
  Overený zákazník

Prierez zateplovacím systémom

Zatepľovacie systémy vznikli ako potreba zvýšenia tepelného odporu obvodovej nosnej konštrukcie stavby (rodinného domu, bytového domu, občianskej stavby, priemyselného objektu ako aj iných objektov) z dôvodu vysokých cien energií na vykurovanie, ochranu nosnej konštrukcie pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi (zvýšenie životnosti stavby) ako aj na skrášlenie fasády.

Staršie stavby, stavané z materiálov ako plná tehla, škvárobetón i staré pórobetónové bloky, murované na klasickú maltu, majú tepelný odpor veľmi nízky a spotreba energií je v týchto domoch vysoká.  Preto je potrebné dodatočné zateplenie týchto stavieb čím sa dosiahne úspora energií ako prioritný zámer, ale dosiahne sa zároveň krajší vzhľad stavby a tiež jej ochrana pred vonkajšími vplyvmi počasia na nosnú konštrukciu stavby, čím sa zvýši jej životnosť.

Novostavby stavané z dnes už veľmi kvalitných materiálov ako tehlobloky, pórobetón, drevostavby, ale aj odlievané betónové stavby a stavby z iných kvalitných materiálov používajú zatepľovacie systémy na dosiahnutie čo najprísnejších tepelno-izolačných kritérií. V kombinácii s kvalitnými okennými a dvernými systémami a tiež novými technológiami pomáhajú dosahovať parametre až úsporných či pasívnych stavieb. Samozrejme pri správnnej realizácii, odbornej projekčnej príprave a úplnom vyriešení zateplenia strešnej či podlahovej konštrukcie vhodnými izolantami z EPS, XPS, minerálnej izolácie alebo polyuretánovými izoláciami PIR.

Tepelná ochrana budov je teda veľmi dôležitá, veď v nezateplených, ale i zle zateplených stavbách sa až takmer 75% spotrebovanej energie  používa na jej vykurovanie. Je preto pre vás dôležité sa touto problematikou vážne zaoberať. To čo dáte do kvalitného zateplenia, sa vám určite vráti niekoľkonásobne počas tých rokov, čo budete kvalitne zateplenú stavbu užívať.

Zatepľovacie systémy s využitím skúseností a kvality nami ponúkaných produktov Vám určite zvýšia kvalitu a komfort Vášho bývania alebo zlepšia Vaše pracovné prostredie.

Skladba zateplovacieho systému:

 • lepiaca  malta 
 • izolačná doska (polystyrén, minerálna izolácia, fenolová pena, puren)
 • rozperná kotva 
 • výstužná malta
 • sklovláknitá armovacia mriežka (145-160 g/m2)
 • penetračný náter
 • tenkovrstvá omietka

Zatepľovacie systémy majú lepiace a stierkové zmesi použiteľné bez akéhokoľvek výškového obmedzenia. Vyvinuté zmesi sa podľa typu dajú použiť na lepenie a stierkovanie na rôzne podklady a lepenie rôznych izolantov.

 

Pre kotvenie zatepľovacích systémov sa používajú natĺkacie alebo skrutkovacie kotvy pre zápustnú alebo povrchovú montáž. Vybrať si môžete podľa ceny, hĺbky kotvenia, resp. do akého muriva (označenie A,B,C,D,E) idete kotviť a aký izolant (polystyrén - kotva s plastovým tŕňom, minerálna izolácia - kotva s kovovým tŕňom). 

Po zateplení armovacími sklovláknitými tkaninami s hustotou min. 145g/m2, rohovými a okennými profilmi zabezpečíme spevnenie plôch a rohov, dokonalé napojenie zatepľovacieho systému na okenné a dverné konštrukcie a vystuženie povrchu zatepľovacieho systému. Spolupôsobením so stierkovacou hmotou pripravíme podklad pre konečnú povrchovú úpravu.

postup pri zateplovaní

Povrchová úprava zatepľovacieho systému sa realizuje tenkovrstvými omietkami weber.pas a stierkami, alebo dizajnovými omietkami, ktorými sa zabezpečuje ochrana zatepľovacieho systému pred poveternostnými vplyvmi a zabezpečujú estetické stvárnenie fasád. 

Zobrazuje sa 1 - 24 z 76 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)