Zatepľovacie systémy - kontaktné fasády

Overené našimi zákazníkmi

 • okamžité plnenie objednávky s osobným dovozom na druhý deň
  HOTEL ĎUMBIER Brezno
 • Super komunikacia, velmi rychle dodanie.max spokojnost
  Overený zákazník
 • dobra komunikacia zo strany predajcu a synchronizacia s dopravou. ferova cena. z mojej strany spokojnost.
  a.s.
 • výborná osobná komunikácia s predajcom, ktorý je ochotný aj poradiť
  wigan181
 • Dobrý tovar za rozumnú cenu. Vôbec nevadí, že bol vyrobený v Poľsku. Je kvalitný. A taký by sa mal aj dovážať na Slovensko.
  Asi nič. Možno by bolo dobré, keby poradili zákazníkovi aj po telefóne. Hlavne domácim kutilom.
  Nakupoval som prvý krát. Ak budem niečo potrebovať, určite nakúpim v tomto obchode.
  daniel

Prierez zateplovacím systémom

Zatepľovacie systémy vznikli ako potreba zvýšenia tepelného odporu obvodovej nosnej konštrukcie stavby (rodinného domu, bytového domu, občianskej stavby, priemyselného objektu ako aj iných objektov) z dôvodu vysokých cien energií na vykurovanie, ochranu nosnej konštrukcie pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi (zvýšenie životnosti stavby) ako aj na skrášlenie fasády.

Staršie stavby, stavané z materiálov ako plná tehla, škvárobetón i staré pórobetónové bloky, murované na klasickú maltu, majú tepelný odpor veľmi nízky a spotreba energií je v týchto domoch vysoká.  Preto je potrebné dodatočné zateplenie týchto stavieb čím sa dosiahne úspora energií ako prioritný zámer, ale dosiahne sa zároveň krajší vzhľad stavby a tiež jej ochrana pred vonkajšími vplyvmi počasia na nosnú konštrukciu stavby, čím sa zvýši jej životnosť.

Novostavby stavané z dnes už veľmi kvalitných materiálov ako tehlobloky, pórobetón, drevostavby, ale aj odlievané betónové stavby a stavby z iných kvalitných materiálov používajú zatepľovacie systémy na dosiahnutie čo najprísnejších tepelno-izolačných kritérií. V kombinácii s kvalitnými okennými a dvernými systémami a tiež novými technológiami pomáhajú dosahovať parametre až úsporných či pasívnych stavieb. Samozrejme pri správnnej realizácii, odbornej projekčnej príprave a úplnom vyriešení zateplenia strešnej či podlahovej konštrukcie vhodnými izolantami z EPS, XPS, minerálnej izolácie alebo polyuretánovými izoláciami PIR.

Tepelná ochrana budov je teda veľmi dôležitá, veď v nezateplených, ale i zle zateplených stavbách sa až takmer 75% spotrebovanej energie  používa na jej vykurovanie. Je preto pre vás dôležité sa touto problematikou vážne zaoberať. To čo dáte do kvalitného zateplenia, sa vám určite vráti niekoľkonásobne počas tých rokov, čo budete kvalitne zateplenú stavbu užívať.

Zatepľovacie systémy s využitím skúseností a kvality nami ponúkaných produktov Vám určite zvýšia kvalitu a komfort Vášho bývania alebo zlepšia Vaše pracovné prostredie.

Skladba zateplovacieho systému:

 • lepiaca  malta (weber.therm)
 • izolačná doska (polystyrén, minerálna izolácia, fenolová pena, puren)
 • rozperná kotva 
 • výstužná malta (weber.therm)
 • sklovláknitá armovacia mriežka (145-160 g/m2) napr. VERTEX R 117, VALMIERA 145 a 160
 • penetračný náter (weber 700 a 705)
 • tenkovrstvá omietka weber.pas

Zatepľovacie systémy  WEBER-TERRANOVA využívajú lepiace a stierkové zmesi použiteľné bez akéhokoľvek výškového obmedzenia. Vyvinuté zmesi sa podľa typu dajú použiť na lepenie a stierkovanie na rôzne podklady a lepenie rôznych izolantov.

Pre rodinné domy Vám odporúčame použiť lepiace a stierkové hmoty:

sú určené pre izolanty EPS 70 a 80 F, grafitové polystyrény, XPS polystyrény ako aj pre minerálnu izoláciu ISOVER TF PROFI, ISOVER NF 333, ISOVER CLIMA 034 G3, PAROC LINIO 10, PAROC LINIO 15 a iné minerálne izolácie.

Pre lepenie a stierkovanie stien drevodomov (na drevotriesku, sádrovú a OSB dosku) - weber.therm technik a weber.therm flex 707 a 708, vhodné aj na drevené podklady.

Ostatné lepiace a stierkové hmoty sa používajú podľa typu izolantu alebo podľa klimatických pomerov:

Tepelné izolanty používané v zatepľovacích systémoch (výrobcovia: ISOVER, POLYFORM, BASF, PUREN, RAVATHERM, PAROC):

 • expandovaný polystyrén EPS (biely, sivý-s pridaním grafitu)
 • extrudovaný polystyrénové XPS (Styrodur, Ravatherm a i.)
 • minerálne izolácie na báze čadiča dosky a lamely (TF profi, TF HOBBY, NF 333)
 • minerálne izolácie na báze sklenenej vlny (Isover CLIMA 034 G3)
 • izolácia na báze fenolovej peny 

Pre kotvenie zatepľovacích systémov (výrobky firiem EJOT, BRAVOLL a WKRET-MET) sa používajú ako natĺkacie alebo skrutkovacie kotvy pre zápustnú alebo povrchovú montáž. Vybrať si môžete podľa ceny, hĺbky kotvenia, resp. do akého muriva (označenie A,B,C,D,E) idete kotviť a aký izolant (polystyrén-kotva s plastovým tŕňom, minerálna izolácia-kotva s kovovým tŕňom). 

Po zateplení armovacími sklovláknitými tkaninami s hustotou min. 145g/m2, rohovými a okennými profilmi zabezpečíme spevnenie rohov, dokonalé napojenie zatepľovacieho systému na okenné a dverné konštrukcie a vystuženie povrchu zatepľovacieho systému. Spolupôsobením so stierkovacou hmotou pripravíme podklad pre konečnú povrchovú úpravu.

postup pri zateplovaní

Povrchová úprava zatepľovacieho systému sa realizuje tenkovrstvými omietkami weber.pas a stierkami, alebo dizajnovými omietkami weber.pas, ktorými sa zabezpečuje ochrana zatepľovacieho systému pred poveternostnými vplyvmi a zabezpečujú estetické stvárnenie fasád. 

Zobrazuje sa 1 - 24 z 70 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)