Odstánenie grafitov, Antigraffity systém

Overené našimi zákazníkmi

 • Perfektná komunikácia a vychádzanie v ústrety zákazníkovy.
  Overený zákazník
 • o stave objednávky som bol neustále informovaný
  Overený zákazník
 • ochotni
  rychle dorucenie
  cena sa dala najst aj lepsia, avsak inde by som musel cakat
  Overený zákazník
 • -
  Overený zákazník
 • Cena
  Rýchlosť dodania
  Komunikacia
  Overený zákazník

Odstánenie grafitov, Antigraffity systém 

Antigraffity systém na ochranu fasády pred nežiadúcimi umeleckými dielami. Produkty obsahujú aj prostriedky na ostránenie grafitov z fasád a na predchádzanie pred grafitmi a sprejermi.

Používajú sa tieto druhy:

1) Na ochranu pred nanesením graffitov

 •  PX 07 Primer - bezfarebá vodová disperzia styrénakrylátových kopolymérov, je paropriepustná, hydrofóbna, UV stabilná, vysokoodolná voči alkáliám
 • KTX 07 - bezfarebný náter  v matnom aj lesklom prevedení. Chráni pred sprejovými farbami, fixkami,hlinou, plagátmi, samolepkami, lepidlami a i.Chránifarebnú stálosť podkladu, štruktúru, je paropriepustný 

2) Prostriedok na odstránenie grafitov

 • scalpnet EDJ 28 - gél, odstraňuje nápisy z kameňa, tehál, mramoru po centrofixe, zvýrazňovači, atramente, razítkovej farbe atď. Zosvetľuje drevo a odfarbuje moridlá a laky z drevených plôch. Neodstraňuje pôvodné nátery.
 • scalp antigraffity 49 - odstraňuje grafity. Rozrušuje farbu graffity postupne, preto sa dá jeho účinok zastaviť ak by sa mal poškodiť podklad

 

Ako chrániť omietky pred graffiti?

Preventívny ochranný náter KTX 07 umožňuje mnohonásobné odstránenie graffiti z jedného miesta bez nutnosti obnovovania náteru. Bez tejto preventívnej ochrany nie je možné odstrániť graffiti z fasádnych farieb a štruktúrovaných omietok bez poškodenia podkladu.

Problém

Ošetrený povrch prípravkom KTX 07, či už v matnom alebo lesklom prevedení, je chránený pred sprejovými farbami, fixkami, hlinou, plagátmi, samolepkami, lepidlami a pod. 

Z chránených plôch je možné graffiti odstrániť až 100x.

Riešenie

Realizácia ochranného náteru

Preventívny antigraffiti náter sa nanáša na suchý vyzretý podklad pri teplote +5 až +30°C. Náter je potrebné nanášať v rovnomernej vrstve, nesmú sa objaviť nenatreté miesta ani miesta s prebytkom náteru.

KTX 07 sa nanáša valčekom, striekaním alebo štetcom. Náter musí byť nanesený rovnomerne na celú plochu, aby sa prekryli všetky nerovnosti a praskliny v štruktúre materiálu. Nedokonalé natretie môže spôsobiť problémy pri odstránení následných grafitov. 

Kanister pred aplikáciou dôkladne pretrepte, požadované množstvo nalejte do aplikačného vedra, dobre premiešajte a nechajte 2 min. odstáť. Odliate množstvo náteru do aplikačného vedra spotrebujte do 2 hodín (pri teplote 20°C). 

Ochranný náter sa nanáša rovnomerne v dvoch vrstvách. Úplné vyschnutie náteru nastáva pri teplote +20°C po 6 - 7 hodinách. Pokiaľ sa nestihne aplikácia druhej vrstvy v rámci jedného dňa, môže sa bez problémov previesť nasledujúci deň. 

Odstránenie sprejov a farieb

Na graffiti sa nanesie prípravok scalp Antigraffity 49 a nechá sa krátko pôsobiť.

Jemnou kefkou alebo handričkou skontrolujte stupeň rozloženia graffiti.

Odstránenie centrofixiek, atramentu, razítkovej farby

Odstránenie centrofixiek, atramentu či razítkovej farby z povrchu sa uskutočňuje aplikáciou prostriedku scalpnet EDJ 28.

Rozložené graffiti zotrite handrou, znova naneste scalp Antigraffity 49 a povrch znova zotrite čistou handrou alebo opláchnite vodou - najlepšie tlakovou. Potom povrch umyte vodou s pridaním bežného čistiaceho prostriedku.

Po úplnom odstránení tieňov po fixkách sa čistený povrch umyje vodou s pridaním bežného čistiaceho prostriedku.

Odstraňovanie graffiti a následný antigraffiti servis

Pri odstraňovaní je potrebné dodržať dve základné zásady:

 • čím skôr graffiti odstránite, tým lepšie a ľahšie to ide
 • odstraňovač nechajte pôsobiť len na čas potrebný na rozpustenie graffiti

Riešenie s použitím nasledovných weber produktov

 

scalp antigraffity 49

Prostriedok pre odstránenie už nastriekaných grafity.

PX 07 Primer

Základný izolačný náter pod anti-graffity náter pre zníženie nasiakavosti podkladu a zamedzenie „mokrého“ vzhľadu.

Zobrazuje sa 1 - 4 z 4 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)