Minerálna izolácia

Overené našimi zákazníkmi

 • presne a rýchle dorucenie, promtná reakcia na poziadavku
  Rado
 • Super rýchle jednanie ochota pri dodaní aj podlimitného mnozstva.Dakujem MH Brezno
  Overený zákazník
 • dobrá komunikatívnosť,rady
  Ján
 • okamžité plnenie objednávky s osobným dovozom na druhý deň
  HOTEL ĎUMBIER Brezno
 • Super komunikacia, velmi rychle dodanie.max spokojnost
  Overený zákazník

Minerálna vlna (vata) sa používa v stavebníctve ako tepelná izolácia, zvuková izolácia a požiarna izolácia. Výrobky z minerálnej vlny(vaty) môžu byť zo sklenej vlny alebo z kamennej (čadičovej) vlny. Minerálnou vlnou sa izolujú kontaktné fasády, šikmé strechy, vnútorné priečky a predsadené steny, obvodové steny, stropy i ploché strechy.

Kontaktná fasáda 

Minerálna vlna (vata) sa používa v stavebníctve ako tepelná izolácia, zvuková izolácia a požiarna izolácia. Výrobky z minerálnej vlny(vaty) môžu byť zo sklenej vlny alebo z kamennej (čadičovej) vlny. Minerálnou vlnou sa izolujú kontaktné fasády, šikmé strechy, vnútorné priečky a predsadené steny, obvodové steny, stropy i ploché strechy.

Kontaktná fasáda 

Používajú sa výrobky z čadičovej vlny s pozdĺžnou orientáciou vlákna alebo s kolmou orientáciou vlákna a tiež zo sklených vlákien . Minerálna izolácia fasády sa realizuje lepením, kotvením kotvami s oceľovým klincom alebo skrutkou. na povrch sa aplikuje stierka so sklotextilnou armovacou sieťkou. Tenkovrstvé omietky sa používajú silikátové alebo silikónové a ich kombinácie pre zachovanie paropriepustnosti, ktorou sa samotná izolácia z minerálnej vlny vyznačuje.

 

Zateplenie šikmých striech a stropov

Dôležitou časťou zateplenia stavby, kde môžu vznikať najväčšie straty tepla, sú šikmé strechy a stropy. Minerálna izolácia sa používa ako izolácia medzi krokvy a pod krokvy do roštu a je potrebné ju chrániť vhodnými parozábranami a podstrešnými paropriepustnými poistnými fóliami. Zabráni sa tým navlhnutiu izolácie a tým znehodnoteniu ich tepelnoizolačných vlastností. Dôležitá je tiež vzduchotesnosť konštrukcie strechy, ktorá je závislá na dokonalom utesnení parotesnej vrstvy v spojoch tak i v napojení na okolité konštrukcie (štítová stena, okná dvere a prestupy). Pri navrhovaní skladby je potrebné zohľadňovať aj fázový posun konštrukcie, aby sa hlavne v lete zabránilo prehrievaniu stavby. Významnú úlohu zohráva aj hľadisko tlmenia hluku a požiarna odolnosť. Pre zateplenie povalových priestorov a na vytvorenie pochôdznej podlahy má Isover systém STEPCROSS (kríž, trám, izolácia, fólia).

Izolácia priečok a predsadených stien

Funkcia minerálnych izolácií v priečkach a predsadených stenách má tri dôležité funkcie: 1) akustická izolácia 2) tepelná izolácia 3) požiarna izolácia.

Izolácia podláh

Izolácie podláh májú za úlohu zlepšenie respektíve vytvorenie kročajovej a vzduchovej nepriezvučnosti plávajúcich podláh. Pre dokonalé izolovanie plávajúcich podláh je treba použiť okrajové podlahové pásiky na vytvorenie dilatácie medzi poterovou doskou a zvislou konštrukciou (stenou). Používajú sa čadičové minerálne izolácie.

Izolácia podhľadov a stropov

Na odizolovanie stropov nad nevykurovaným suterénom (pivničné a garážové priestory) alebo stropy pod nevykurovaným podkrovím sa používajú dosky z čadičovej vlny, ktoré majú jednostranne po obvode zrezané hrany pod uhlom 45°. 

Izolácia povalových priestorov

Systém ISOVER STEPCROSS je systémové riešenie zateplenia povalového priestoru bez výrazného zaťaženia existujúceho, najmä staršieho dreveného stropu so zachovaním jeho pochôdznosti. V systéme sú použité trámy a kríže z EPS polystyrénu, vhodnou parobrzdou Isover Vario KM Duplex resp. Isover Vario Xtra a výplňovej izolácie. 

Zateplenie plochých striech

Na vytvorenie zvukovej tepelnej a požiarnej izolácie v skladbe pochých striech sa používajú dosky z čadičovej vlny. Niektoré typy sú vhodné ako spodná vrstva a niektoré ako horná vrstva dvojvrstvovej skladbe izolácie striech. 

Zateplenie odvetraných fasád

Izolácie odvetraných fasád plnia viaceré funkcie v konštrukcii. Tepelnoizolačnú, akustickú a požiarnu. Pri odvetraných fasádach sa používajú väčšinou izolačné dosky z čadičovej vlny, niektoré sú doplnené s polepom z čiernej netkanej textílie.

Izolácie drevostavieb

Pre drevodomy sú určené hlavne dosky z čadičovej vlny. Vďaka svojim tepelným, akustickým a požiarnym vlastnostiam sú ideáne pre vnútorné a vonkajšie steny drevostavieb. Sú špeciálne rozmerovo upravené pre drevostavby. Dôležité je mať navrhntú správnu skladbu drevokonštrukcie so zohľadnením hrúbok izolácie, rozmiestnením parozábran a paropriepustných fólií. 

 

ODPORÚČANÉ HRÚBKY TEPELNEJ IZOLÁCIE ISOVER

Zobrazuje sa 1 - 24 z 56 položiek
list
Súhlasím

Stránka Vašestavebniny.sk používa cookies. (viac info)